Tipy na aktivity

Samotná obec Telgárt je obklopená lesmi a lúkami a ponúka dovolenku plnú oddychu a relaxu.

Návštevníkov čakajú zaujímavé turistické chodníky s možnosťou výstupov na Kráľovu hoľu, Kráľovu skalu a okolité vrhy. Obec Telgárt a susedná obec Šumiac pripravili pre nadšencov bežeckého lyžovania dve zaujímavé bežecké stopy v dĺžke 5 a 12 km.

Lyžiarske stredisko SKY CENTRUM Telgárt ponúka v zimných mesiacoch športové vyžitie pre začiatočníkov ale i profesionálov. Nachádza sa priamo v Telgárte 1 km od nášho ubytovacieho zariadenia. Hostia môžu využiť ľadovú plochu v areály základnej školy počas dňa, ale aj vo večerných hodinách. Odporúčame výlety do Slovenského raja, návštevu Dobšinskej ľadovej jaskyne vzdialenej 12 km smerom na Rožňavu. Palcmanská Maša (22 km) ukrýva najchladnejšiu vodnú nádrž na Slovensku známu ako Dedinky. V letných mesiacoch je tu možnosť člnkovania pre otužilcov aj plávania, ale aj krásnej turistiky na Geravy.

Navštívte Muránsku planinu a Muránsky hrad, alebo podniknite výlety do Spišsko – gemerského krasu, Slovenského rudohoria alebo Vysokých Tatier.
Ranč pod ostrou skalou Stratená (10 km) ponúka hosťom jazdy na koňoch. Príjemné chvíle môžete stráviť aj v termálnom kúpalisku Aquacity Poprad, vzdialeného 30 km, alebo v Aquaparku Predná hora, ktorý je od Telgártu vzdialený 20 km.

Obec Telgárt každoročne v auguste organizuje celoslovenský folklórny festival viachlasného ľudového a chrámového spevu Ozveny staroslovienčiny pod Kráľovou hoľou . V tomto mesiaci sa realizuje aj Čučoriedkový deň – súťaž o najlepšiu čučoriedkovú dobrotu.

Pre vaše pohodlie, oddych, zábavu

  • Internet cez Wifi
  • Parkovisko
  • Smart TV
  • Loundry service
  • Swimming pool
  • Restaurant

Kontaktujte nás

+421 908 548 342