O nás

Rekreačný dom – pizza – reštaurácia

Od rozhodnutia otvoriť si reštauráciu, až po rozšírenie o ubytovacie kapacity prešlo niekoľko rokov. Počas nich sme prešli kus cesty. Niekedy bola rovná, ale občas s veľmi ostrými zákrutami.

Doma ja doma, ale po skúsenosti musíte do sveta

Začali sme ich zbierať v Taliansku, konkrétne v Alpách kde som pracoval na pozícii kuchára v klube pre motorkárov. Naučil som sa robiť skutočnú pizzu a špeciality, ktoré preslávili tento klub. Ďalšie pracovné skúsenosti som získal v Nemecku, v blízkosti Mníchova. Majiteľom pizzérie bol nekompromisný šéf  a šéfkuchár podniku v jednej osobe.

Prácu som zvládol na jednotku. Dokonca tak dobre, že som sa stal spoločníkom s plánmi na otvorenie ďalšieho úspešného podniku.

Krása talianskych Álp ma očarila a dostatočné finančné zabezpečenie zaručili pokojný život pre rodinu. Stále ma to však ťahalo domov. Do Telgártu. Miesta, kde vyrastali moji predkovia a kde som si našiel manželku.

Telgárt – Alpy 1:0

Áno, rozhodol som sa pre návrat domov, do Telgártu. Rozhodla bohatá tradícia, očarujúca príroda a šikovní ľudia, ktorých poznáme od detstva. Vznikla Horehronská kúria.

Od začiatku pripravujeme v kuchyni chutné slovenské jedlá, výbornú taliansku pizzu a regionálne špeciality. Neskôr sme rozšírili služby aj o komfortné ubytovanie. Zariadili sme štyri izby, jeden dvojizbový apartmán a veľkú obývaciu miestnosť s krbom tak, ako by sme ich zariaďovali pre seba.

Nepatríme pod sieť hotelov, sme rodinný penzión

S našimi hosťami strávime veľa chvíľ rozprávaním, rodinám poskytneme všetko čo potrebujú aby prežili nezabudnuteľnú dovolenku . A postaráme sa, aby  ste si firemné a spoločenské akcie vychutnali do poslednej minúty.

Je nám cťou pozvať vás do Horehronskej kúrie v Telgárte. Váš stôl a izba je pripravená.

Peter Vlček

Pre vaše pohodlie, oddych, zábavu

  • Internet cez Wifi
  • Parkovisko
  • Smart TV
  • Loundry service
  • Swimming pool
  • Restaurant

Kontaktujte nás

+421 908 548 342

Cestovali sme na východ a nemali sme v pláne zastaviť sa v Horehronskej kúrii. Zlákala nás však krásna príroda a domáca kuchyňa. Spravili sme si prestávku a neľutujeme. Výborne sme sa najedli. Túto kuchyňu môžem odporúčať.

Michal Greiner

Hľadali sme ubytovanie po dlhej jazde na morkách pre našu partiu. Super sme si oddýchli. Oceňujem slušný komfort a pokoj.

Milan Hadviga